Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 16:31 - Mehmet Yazdı

“Haklarımız, Sorumluluklarımızı Yerine Getirdiğimiz Sürece Vardır.” Sözünden Hareketle Düşünceyi Açıklama Özgürlüğünüzü Kullanırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Haklarımız, Sorumluluklarımızı Yerine Getirdiğimiz Sürece Vardır. Sözünden Hareketle Düşünceyi Açıklama Özgürlüğünüzü Kullanırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Kitle İletişim Araçlarının Toplumu Yanlış Bilgilendirmesi Ne Gibi Sorunlar Ortaya Çıkarır? Açıklayınız

Haklarımız, Sorumluluklarımızı Yerine Getirdiğimiz Sürece Vardır. Sözünden Hareketle Düşünceyi Açıklama Özgürlüğünüzü Kullanırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 27-28-29-30. Sayfa MEB Yayınları

İnsanlar sorumluluklarının bilincinde olmalı ve doğrultuda hareket ederek insan haklarına karşı her zaman saygı duymalıdır. Toplum içerisinde insanlar farklı eğitim ve görüş içerisindedir. Bu sebeple insanlar arasında düşünceler değişkenlik göstermektedir.

İnsanların hakları belirli düzeyde sınırlanmakta ve başka birinin haklarının ihlali son bulmalıdır. Toplum içerisinde insanların çeşitli sorumlulukları ve hakları bulunmaktadır. Sorumluluklarının bilincinde olan kişiler sorumluluklarını yerine getirir ve hak ettiği hakları da elde eder. Özellikle düşünce özgürlüğü kapsamında haklar ortaya çıkar. Özgür toplumların oluşumunda düşünce özgürlüğü oldukça önemlidir. Ancak kişi dokunulmazlığı, özel hayat gizliliği ve hakaret içermeyen içerikler ile eleştirmek kişinin sorumluluklarının farkında olduğunu gösterir. Dolayısı ile bu gibi insanlar hakları ile ilgili her detayı bilirler.

Sonraki Ödev:  Ülkemizde Anayasal Bir Hak Olan Düşünceyi Açıklama Özgürlüğünün Bize ve Topluma Katkıları Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap