Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:55 - Mehmet Yazdı

Toplum Hayatında Herkese Düşen Belirli Görevler Vardır. Sözünden Hareketle Çevrenizi Gözlemleyiniz.

“Toplum Hayatında Herkese Düşen Belirli Görevler Vardır.” Sözünden Ne Anlıyorsunuz.

Toplum Hayatında Herkese Düşen Belirli Görevler Vardır. Sözünden Hareketle Çevrenizi Gözlemleyiniz.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 127-128-129 Cevapları Anıttepe Yayınları

Toplum içinde herkesin belli bir görevi vardır. Bu görevler bir ödev olarak da tanımlanabilir. Yani bu alanda çevre bilincine sahip olmak ve nasıl davranılacağını bilmek gerekir. Çünkü toplum herkesin yaşadığı ortak bir yaşam olarak ifade edilir.

Bu alanda kişilere düşen belli başlı görevler vardır. Sokakta yüksek sesle bağırmamak ve konuşmamak da gerekir. Ayrıca büyüklere karşı saygılı ve küçüklere karşı da sevgi ile dolu olmak yine önem taşır. Saygılı olmak saygın davranmayı da gerektirir. Toplum içinde saygılı bir birey olmak kişide her zaman artı avantaj sunar. Tüm bunlar kişiler için toplum içindeki bir görev olarak sunulur. Böylece toplum daha yaşanılır olur.

Sonraki Ödev:  Yurt Dışında Yaşayan ve Türkçe Bilen Bir Arkadaşınıza Ali Kuşçu’yu Tanıtan Bir Elektronik Posta Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.