Anasayfa Kitap Cevapları
22 Eylül 2023, 17:06 - Mehmet Yazdı

Ülkemizde Anayasal Bir Hak Olan Düşünceyi Açıklama Özgürlüğünün Bize ve Topluma Katkıları Nelerdir?

Ülkemizde Anayasal Bir Hak Olan Düşünceyi Açıklama Özgürlüğünün Bize ve Topluma Katkıları Nelerdir? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Kitle İletişim Araçlarının Toplumu Yanlış Bilgilendirmesi Ne Gibi Sorunlar Ortaya Çıkarır? Açıklayınız

Ülkemizde Anayasal Bir Hak Olan Düşünceyi Açıklama Özgürlüğünün Bize ve Topluma Katkıları Nelerdir

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 27-28-29-30. Sayfa MEB Yayınları

İnsanlar birbirilerinin hayatına, fikirleri saygı gösterir ve barış olanaklarında artış söz konusu olur. Eğitimin gelişmesi, kültürün nesillere aktarılması, sanat ve bilim gelişmesi, ekonominin dengelenmesi, düşünce özgürlüğünün korunması ve tekniklerin ilerlemesi özgürlükleri ortaya koymaktadır.

Düşünceyi açıklama özgürlüğü, insan hakları evrensel bildirgesi ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasası tarafından tanınmış haktır. Özgürlük ve düşünce, dünya genelinde hukuki ve kanuni kapsamda korunmaktadır. İnsanlığın ilerlemesi için düşünce özgürlüğü oldukça gereklidir. Düşünceyi açıklamak insani bir haktır. Dolayısı ile bu hakkın hukuki düzeyde bir teminatı olmalıdır. Devletler tarafından düşünce özgürlüğü kanuni bir şekilde korunmaktadır. Aynı zamanda düşünce özgürlüğüne sahip olmak hem bize hem de topluma katkı sağlamaktadır. Kısacası düşünce özgürlüğü oldukça kıymetlidir.

Sonraki Ödev:  Haklarımız,
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.