Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:27 - Mehmet Yazdı

Haklarının Neler Olduğunu Bilmek Çocuklara Hangi Yararları Sağlayabilir?

Haklarının Neler Olduğunu Bilmek Çocuklara Hangi Yararları Sağlayabilir? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Birleşmiş Milletlerin Çocuk Haklarıyla İlgili Bir Sözleşme Hazırlamasının Nedenleri Neler Olabilir?

Haklarının Neler Olduğunu Bilmek Çocuklara Hangi Yararları Sağlayabilir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 152-153-154-155-156. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Çocuk hakları tüm dünya genelinde dikkat edilen bir konu oluyor. Genel olarak bakıldığında ise çocuklar kendi haklarını bilerek geleceğe yönelik adımlarını daha net bir şekilde belirler.

Tüm dünya genelinde çocuk hakları evrenseldir. Çocuk haklarının evrensel olmasının en temel sebebi ise; çocuklar dünyanın neresinde olursa olsun eşit olarak yetişmesi istenmesidir. Çocuklar kendilerine ait olan hakları öğrenerek özelliklede doğru yanlış ayrımı daha iyi kavrar. Böylece kendisini yapılan bir haksızlık karşısında çocuk kendini savunabiliyor. Çocuklarda savunma mekanizmalarının gelişim süreçlerinde çocuk haklarının öğretilmesi; hem çocuğa özgüven sağlar hem de çocuk kendisini koruyabilir. Çocuk herhangi bir haklarının aşılması halinde hukuki olarak kendisini nasıl savunacağı çocuk hakları ile öğrenir.

Sonraki Ödev:  Çalışmak Zorunda Bırakılan Çocuklar Hangi Haklarından Yararlanamazlar?
Sonraki Ödev:  Çocukların Barınma, Beslenme ve Sağlık Hizmetlerinden Gerektiği Gibi Faydalanmaları İçin Neler Yapılmalıdır?
Sonraki Ödev:  Bir Çocuk Olarak Düşüncelerinizi Özgürce İfade Edebilme Hakkınızı Yeterince Kullanabildiğinizi Söyleyebilir Misiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.