Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:26 - Mehmet Yazdı

Çalışmak Zorunda Bırakılan Çocuklar Hangi Haklarından Yararlanamazlar?

Çalışmak Zorunda Bırakılan Çocuklar Hangi Haklarından Yararlanamazlar? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Bir Çocuk Olarak Düşüncelerinizi Özgürce İfade Edebilme Hakkınızı Yeterince Kullanabildiğinizi Söyleyebilir Misiniz?

Çalışmak Zorunda Bırakılan Çocuklar Hangi Haklarından Yararlanamazlar

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 152-153-154-155-156. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Günümüz koşullarında tüm çocukların eşit haklara sahip olması gerekir. Ama çalışma zorunda kalan çocukların özelliklede eğitim görme haklarından çoğu zaman yararlanamazlar.

Tüm dünya için çocuklar; gelecek anlamına gelir. Bu yüzden de çocukların hakları evrensel olarak yer alır. Fakat bazı yerlerde çocuklar çalışmak zorunda kalabiliyor. Günümüzde genel olarak çalışan çocukların oyun hakları bulunmamaktadır. Aslında çocuklar; oyun hakları ile kendisini geleceğe yönelik olarak geliştirir. Bu yüzden de çalışan çocuklarda oyun hakkı ile birlikte; yaşına uygun yapıda gelişme hakkı da engellenmiş oluyor. Özelliklede sanat ve kültüre dayalı etkinlerde yer almak hakkı çalışan çocuklarda çok nadir yer alır. Sanatın ve kültürel yapının bireye kattığı duyguların beslenmesi çalışan çocuklarda daha geç olarak yer alıyor.

Sonraki Ödev:  Haklarının Neler Olduğunu Bilmek Çocuklara Hangi Yararları Sağlayabilir?
Sonraki Ödev:  Birleşmiş Milletlerin Çocuk Haklarıyla İlgili Bir Sözleşme Hazırlamasının Nedenleri Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Çocukların Barınma, Beslenme ve Sağlık Hizmetlerinden Gerektiği Gibi Faydalanmaları İçin Neler Yapılmalıdır?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap