Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:26 - Mehmet Yazdı

Çocukların Barınma, Beslenme ve Sağlık Hizmetlerinden Gerektiği Gibi Faydalanmaları İçin Neler Yapılmalıdır?

Çocukların Barınma, Beslenme ve Sağlık Hizmetlerinden Gerektiği Gibi Faydalanmaları İçin Neler Yapılabilir?

Sonraki Ödev:  Çalışmak Zorunda Bırakılan Çocuklar Hangi Haklarından Yararlanamazlar?

Çocukların Barınma, Beslenme ve Sağlık Hizmetlerinden Gerektiği Gibi Faydalanmaları İçin Neler Yapılmalıdır

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 152-153-154-155-156. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Çocukların temel hakları arasında barınma, beslenme ve sağlık hizmetleri yer alıyor. Bu haklardan çocukların doğru olarak yararlanması için öncelikli olarak ebeveynlerin bilinçlenmesi gerekmektedir.

Son yıllarda çocuk haklarının temellerinde yer alan barınma, beslenme ve sağlık hizmetleri hakları eksik olarak sunulmaya başlandı. Genel olarak ebeveynlerin bilinçli olması ile çocuklar bu haklarından daha kolay bir şekilde yararlanabilir. Çocukların beslenme hakları için ebeveynler; yetersiz kaldıklarını düşündüklerinde belediye gibi kurumlardan yardım alabilir. Ayrıca sağlık hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde yararlanma hakkı tüm çocukların en temel hakkıdır. Devlet tarafından sunulan ücretsiz sağlık hizmetlerinden ebeveynlerin yönlendirilmesi ile çocuk yararlanabilir. Barınma hakkı için yine ebeveynler gerekli durumlarda çeşitli kurum ya da kuruluşlardan barınma yardımı alabilir.

Sonraki Ödev:  Haklarının Neler Olduğunu Bilmek Çocuklara Hangi Yararları Sağlayabilir?
Sonraki Ödev:  Birleşmiş Milletlerin Çocuk Haklarıyla İlgili Bir Sözleşme Hazırlamasının Nedenleri Neler Olabilir?
Sonraki Ödev:  Bir Çocuk Olarak Düşüncelerinizi Özgürce İfade Edebilme Hakkınızı Yeterince Kullanabildiğinizi Söyleyebilir Misiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.