Anasayfa
Ara Bul
4 Haziran 2021, 1:33
Mehmet
Yönetici

Yeryüzünde Bitkiler Olmasaydı Neler Olurdu?

Yeryüzünde Bitkiler Olmasaydı Neler Olurdu? ? Kısaca Yazınız

çevremizde ki bitkiler.

Bitkiler bir çok canlının yaşam kaynağıdır. Bitkiler bazı canlıların evi, bazı canlıların ise beslendiği yerdir. Bitkiler doğaya oksijen vererek biz insanlar ve hayvanların nefes almasını sağlar. Oksijenin olmadığı bir ortamda hayvan ve insan yaşamından bahsedemeyiz. Bitkilerin bu açıdan önemi çok fazladır.

Bitkilerin bir diğer önemi ise bizlere verdiği meyveler,sebzeler ve şifalı otlardır. İnsanlar ve hayvanlar bunları tüketerek büyür, gelişir ve hastalıklardan kurtulur. Bitki kendi başına bir canlıdır ve diğer canlılarında yaşam kaynağıdır.

ir çok canlı ağaçlara yuva yapar ve orada yumurtlar ve orada yaşamını sürdürür. Bitkilerin bir çok farklı görevde diğer canlılara yaşamsal bir kaynak olduğunu görüyoruz. Kısacası bitkiler olmasaydı diğer yaşamsal varlıklar söz konusu olamazdı.

İnsanlar ve hayvanlar beslenemez, kendilerine barınak yapamaz ve yaşaması için gerekli olan oksijeni kullanamazdı. Bitkiler dünyada ki canlı faaliyetlerinin temelini oluşturan en önemli unsurdur.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.

Forum Duası Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 1.Sınıf, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Beşgen, MEB, Koza, Sonuç, İlke, Cem Ofset, GÜN, Dörtel, Sevgi, Yayınları, Ekoyay, Tutku, İpekyolu, Evren, Tuna, SDR Dikey, ATA, Lisans, ADA, Yayıncılık.