Anasayfa Kitap Cevapları
9 Ekim 2023, 19:25 - Zülal Güneş Yazdı

Hesaba Çekilmeden Önce Kendinizi Hesaba Çekin, Büyük Hesap Günü İçin Kendinizi Hazırlayın! Hadisi Bize Ne Anlatmak İstemektedir?

“Hesaba Çekilmeden Önce Kendinizi Hesaba Çekin, Büyük Hesap Günü İçin Kendinizi Hazırlayın!” Hadisinde Anlatılmak İstenen Nedir?

“Hesaba Çekilmeden Önce Kendinizi Hesaba Çekin, Büyük Hesap Günü İçin Kendinizi Hazırlayın!” Hadisi Bize Ne Anlatmak İstemektedir?

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 23-24-25-26-27-28-29-30-31. Cevapları GÜN Yayınları

Öncelikle hesaba çekilmeden kendinizin suçlarını kendilerinizin ayıplarını ve hatalarını göz önünden geçirin ve sonrasında bunları bilerek ahiret için hesap gününde kendinizi hazırlayın anlamına gelmektedir.

Yani dünyada ne kadar kötülük yaptıysanız hepsini kendiniz bilerek görerek yapın ve hesap gününde bunların hepsinin karşınıza çıkacağını bilin kötülükleriniz ne kadar az olursa o kadar az ceza alacağınızı anlatmaktadır. Daha fazla iyiliğe yönelmemizi ve kötülüklerden sıyrılmamızı anlatmaktadır. İyiliğe yönelen insanların daha az ceza alacaklarını hatta iyilik yapan insanları neredeyse hiç ceza almayacağını aydınlatmaktadır. Kötülük yapan insanların da büyük hesap gününde oldukça fazla şekilde hesap vereceği ve cezalandıracağına anlatmak istemektedir. Bundan ötürü de sürekli olarak kendinizi eleştirerek hatalar yapmanızı ve o hatalardan sıyrılmanızı öngörmektedir.

Sonraki Ödev:  Hz. İsa ve Hz. Meryem Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap