Anasayfa Kitap Cevapları
9 Ekim 2023, 19:10 - Zülal Güneş Yazdı

İnsanların, Yaptıklarından Hesaba Çekileceği Bilincine Sahip Olması Toplumda İyiliklerin Çoğalıp Kötülüklerin Azalmasında Nasıl Bir Rol Oynayabilir?

Yaptıklarımızdan Hesaba Çekileceğimizi Bilmek Davranışlarımızı Nasıl Etkiler?

Sonraki Ödev:  Doğada, Yeniden Dirilişi Hatırlatan Başka Ne Gibi Örnekler Yer Alır?

İnsanların, Yaptıklarından Hesaba Çekileceği Bilincine Sahip Olması Toplumda İyiliklerin Çoğalıp Kötülüklerin Azalmasında Nasıl Bir Rol Oynayabilir? Tartışınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 18-19-20-21-22. Cevapları GÜN Yayınları

İnsanların yaptıklarından hesabı çekileceği bilincine sahip olması diğer dünya için bu dünyada daha iyi bir insan olmaya çalışmasına yarayan bir bilinçtir. Bu yüzden de diğer dünyaya olan inancımız sayesinde daha fazla iyilik yaparak kötülüklerimizi azaltırız azalan kötülüklerimiz sayesinde de iyi insanlar olmaya çalışırız.

Bu yüzden de İnsanların gözlerine sokarak kötülükler yapmayız. Kendi hatalarımız olsa da diğer insanlara kötülükler yapmamaya çalışırız. Bu da bizim ahiret inancımızın olduğunun göstergesidir. Ahiret İnancımız olduğu için daha hoşgörülü bir yapıya ve daha fazla iyiliksever bir yapıya sahip olan bir toplum olmaktayız. Bizi diğer toplumlardan farklı kılan bir durum haline getirmektedir. Kötülüklerimizin azalması ile birlikte de daha iyi ve daha merhametli insanlar haline geldiğimiz söylenebilmektedir.

Sonraki Ödev:  Mahşerde Toplanmak İfadesi Size Neleri Çağrıştırmaktadır?
Sonraki Ödev:  Yukarıdaki Ayetlerden, Dünyada Yapılanların Karşılığı ve Ahiret Konularında Ne Gibi İlkeler Çıkarılabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap