Anasayfa Kitap Cevapları
19 Aralık 2022, 0:59 - Mehmet Yazdı

Hz Muhammed’in Amcalarının İsmi

Hz. Muhammedin amcaları isimleri nelerdir

Hz Muhammed’in Amcalarının İsmi

Peygamber efendimiz s.a.v’in 10 tane amcası olduğu bilinmektedir. Peygamber efendimizin zor zamanlarında yanlarında olan Ebu Talip en çok bilenen amcalarındandır. Bunun yanında Hz. Hamza gibi önemli insanlarda peygamberimizin amcalarındandır.

Peygamber efendimiz s.a.v dedesi öldükten sonra amcası Ebu Talip’in yanında yaşamını devam ettirdiğinden dolayı bir çok insan Ebu Talip’i tanır. Biz bu konuda ise peygamber efendimizin geriye kalan 10 amcasının adlarını paylaşacağız.

Peygamber efendimizin amcaları

İsimleri:

  1. Haris,
  2. Zübeyr,
  3. Ebu Talib,
  4. Ebu Leheb,
  5. Kusem,
  6. Dırar,
  7. Mukavvim,
  8. Hacl,
  9. Hz. Hamza (r.a)
  10. Hz. Abbas (r.a)

Bu 10 kişi peygamber efendimizin amcalarındandır. Ebu Lehep gibi peygamberimize zulmedenler olduğu gibi Hz. Hamza ve Ebu Talip gibi peygamberimizin yanında olan amcalarıda vardır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.