Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 16:50 - Mehmet Yazdı

İhlâslı Olmaktan Ne Anlıyorsunuz?

İhlaslı olmaktan ne anlıyorsunuz? Yazınız.

İhlâslı olmaktan ne anlıyorsunuz

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 29-30-31-32. Cevapları MEB Yayınları

İhlaslı olmak dinin gerekliliklerinden birisi olup ihlas sahibi insan kendini bilen ve kendini buna göre düzenleyen kimse demektir.

İhlaslı insan daima her şeyi bilen doğru yolu gözeten aynı zamanda insan yararına tüm her şeyi bildiklerini feda eden insan anlamına gelmektedir. İhlas sahibi insan iyiliksever bir yapıda olup aynı zamanda insanın doğru yola girmesi için çabalar, İhlas sahibi olmak sadece ve sadece Allah’ı seven ve ona kulluk eden ve onun yarattıklarını da bilen tanıyan onları seven kişi anlamındadır. Yunus Emre’nin de dediği gibi Yaratılanı severim Yaratan’dan ötürü sözünün sahibi kişi anlamına da gelen bir kavramdır ihlas sahibi olarak kullanılan bu kavram.

Sonraki Ödev:  Hz. İbrahim (a.s.) Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.