Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:21 - Mehmet Yazdı

“Ağzından Çıkanı Kulağı Duymamak” Deyiminden Ne Anlıyorsunuz?

“Ağzından çıkanı kulağı duymamak” deyiminden ne anlıyorsunuz?

 “Ağzından Çıkanı Kulağı Duymamak” Deyiminden Ne Anlıyorsunuz

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 65-66-67. Cevapları MEB Yayınları

Ağzından çıkanı kulağa duymamak deyimi; uygunsuz sözler sarf edilmesi anlamına gelir. Kızgın anında ağızdan çıkan sözler kırıcı olabilir ve incitebilir.

İstenmeyen sözler söylemek, karşınızdaki kişinin de ister istemez kalbinin kırılmasına neden olur. Bu nedenle çağımızda davranışlarımızla ilgili olarak en açık bir ifadeyi deyimlerde bulabiliyoruz. Sözlerini düşünmeden, tartmadan, ani şekilde söyleyen insanlar her daim kırıcıdır. Daha sonrasında onarılması güç olan durumların açığa çıkmasına neden olabilir. Haliyle ağızdan çıkan sözler düşünmeden söylendiği zaman bir ömür pişmanlık duyulmasına sebep verebilir. Hayatı boyunca sarf edilen bilinçsiz, düşünmeden söylenen sözlerden dolayı acı çekmek zorunda kalabiliriz. Bu yüzden ağzımızdan bir cümle çıkmadan önce ilk olarak düşünmeliyiz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.