Anasayfa Kitap Cevapları
16 Eylül 2023, 18:56 - Mehmet Yazdı

İlgi Duyduğunuz Bir Spor Dalı Hakkında Araştırma Yapınız.

İlgi Duyduğunuz Bir Spor Dalı Hakkında Araştırma.

Sonraki Ödev:  Bitkiler ve Yiyecekler Neden Çürür?

İlgi Duyduğunuz Bir Spor Dalı Hakkında Araştırma Yapınız.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 202-203-204-205-206-207-208 Cevapları MEB Yayınları

Voleybolun temel amacı kullanılan topun ortadaki file üzerinden en fazla üç vuruş hakkı kullanılarak geçirilmesi ve karşı takımın sahasına çarptırılmasıdır.

Bu spor dalı iki takım arasında oynanır ve takımlar toplamda 6 kişiden oluşmaktadır. Voleybol oynarken takım oyuncularının yerleri ve görevleri belirlenmiştir. Belirlenmiş olan dizilime göre üç takın oyuncusu fileye yakın kısımda durur ve atak yapar, kalan üç oyuncu ise sahanın arka tarafında savunma yapmakla yükümlüdür. Topa üçten fazla dokunulması faul durumunu doğurur. Voleybol oynarken topa el ya da kol ile temas etmek serbesttir ancak bacak veya ayak ile temas edilirse faul olur.

Sonraki Ödev:  Sağlığımızı Korumak İçin Neler Yapmalıyız?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.