Anasayfa Kitap Cevapları
9 Mart 2024, 4:12 - Mehmet Yazdı

İnsanlar Sigara, İçki ve Kumar Gibi Kötü Alışkanlıkların Zararlarını Bildikleri Hâlde Niçin Bu Tür Alışkanlıklara Yönelmektedirler?

İnsanlar sigara, içki ve kumar gibi kötü alışkanlıkların zararlarını bildikleri hâlde niçin bu tür alışkanlıklara yönelmektedirler? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Sizce Sigara, İçki, Kumar Gibi Zararlı Alışkanlıklardan Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

İnsanlar Sigara, İçki ve Kumar Gibi Kötü Alışkanlıkların Zararlarını Bildikleri Hâlde Niçin Bu Tür Alışkanlıklara Yönelmektedirler

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 60-61-62-64. Cevapları FCM Yayıncılık

Sigara, içki ve kumar gibi alışkanlıkların kötü yanlarını bilen ve buna devam eden insanlar aslında bakıldığında zayıf olan taraflarının psikolojik baskılanması nedeniyle söz konusu bu alışkanlıklarına devam etmektedir.

Buna ek olarak bu tarz davranışların birçok sebebi olabilmektedir. Yani başka bir deyişle insanların bu tarz kötü alışkanlıklarını devam ettirmesinde birçok sebep bulunmaktadır. Örneğin en önemli sebep çocukluk çağı travmalarıdır. Bir aile ortamı içerisinde söz konusu bu kötü alışkanlıkları kullanan bir birey ya da aile ferdi bulunuyorsa çocukların bu tarz kötü alışkanlıklara başlaması da kaçınılmaz olmaktadır. Buna göre yılların getirmiş olduğu alışkanlık ve öğrenilmiş davranışın da kolay bir şekilde bırakılması zor olmaktadır.

Sonraki Ödev:  Ağaç yaşken eğilir. atasözü ne anlama gelir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.
Sonraki Ödev:  Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır. Kır Atın Yanında Duran Ya Huyundan Ya Suyundan. Atasözleriyle Anlatılmak İstenen Husus Nedir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap