Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:32 - Mehmet Yazdı

Sizce Sigara, İçki, Kumar Gibi Zararlı Alışkanlıklardan Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

Sizce sigara, içki, kumar gibi zararlı alışkanlıklardan korunmak için neler yapılabilir? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır. Kır Atın Yanında Duran Ya Huyundan Ya Suyundan. Atasözleriyle Anlatılmak İstenen Husus Nedir?

Sizce Sigara, İçki, Kumar Gibi Zararlı Alışkanlıklardan Korunmak İçin Neler Yapılabilir

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 60-61-62-64. Cevapları FCM Yayıncılık

Sigara, içki ve kumar gibi kötü alışkanlıkların başlamaması için bireyin ilk olarak yapması gereken şey arkadaş çevresine oldukça dikkat etmesidir. Herkesin bildiği gibi söz konusu bu kötü alışkanlıkların birey üzerinde etkili olmasındaki en önemli sebep aslında çevresidir.

Birey çevresinden oldukça etkilenebilen bir varlıktır. Bu neden ile kötü alışkanlıklara başlamak istemeyen bir birey, ilk olarak çevresine söz konusu kötü alışkanlıklara sahip olmayan bireyleri dahil etmelidir, olanları ise uzaklaştırmalıdır. Buna ek olarak söz konusu kötü alışkanlıklardan korunmak için mutlaka eğitimli olmalıyız. Yani bir başka deyiş ile internette verimli araştırma yapmalıyız ve insanı ne kadar kötü etkilediğini ilim ve irfan yolu ile öğrenmeliyiz.

Sonraki Ödev:  Ağaç yaşken eğilir. atasözü ne anlama gelir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.
Sonraki Ödev:  İnsanlar Sigara, İçki ve Kumar Gibi Kötü Alışkanlıkların Zararlarını Bildikleri Hâlde Niçin Bu Tür Alışkanlıklara Yönelmektedirler?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap