Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 1:48 - Mehmet Yazdı

İskâna Tabi Tutulanların Yakın Yerlerden Getirilme Sebebi Ne Olabilir? Tartışınız.

İskâna Tabi Tutulanların Yakın Yerlerden Getirilme Sebebi Ne Olabilir?

Sonraki Ödev:  Şeyh Edebali'nin Osman Gazi’ye Nasihatinde Hangi Değerlerimizden Bahsedilmektedir? Açıklayınız.

İskâna Tabi Tutulanların Yakın Yerlerden Getirilme Sebebi Ne Olabilir? Tartışınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 39-40-41-42-43-44-45-46-47. Cevapları MEB Yayınları

Yakın yerlere getirilen halkın daha kolay bir şekilde adapte olacakları düşünülüyordu. Yeri bölgede kültür, dil ve iklime karşı yabancı olmamaları iskanın başarılı sonuçlar doğuracağını düşünmüşlerdir.

Yakın yere getirilerek uyum sağlanması planlanmıştır. İskana tabi tutulanların yakın yerlere getirilmesinin asıl nedeni bölgeye kolayca adapte olmalıdır. Bölgeye daha çabuk uyum sağladıkları için kolaylık olması amaçlanmıştır. Yakın yerlerden getirilen halkın daha hızlı bölgeye uyum sağlaması düşünülmüştür. Bu yüzden iskan da yakın halk bölgeye yerleştirilmiştir. Kolayca adapte oldukları için kültür, dil ve iklim gibi konularda sorun yaşanması önlenmiştir. İskana tabi tutulanların yakın bölgelere yerleştirilmesi oldukça avantaj sağlamıştır. Bu sayede halk kısa süre içerisinde bulunduğu bölgeye sorunsuz bir şekilde uyum sağlamıştır.

Sonraki Ödev:  Balkanlarda Türk Adları Taşıyan Yemek ve Tatlı Çeşitlerinin Olması Neyin Göstergesidir? Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Osmanlı Devleti’nin İskân Politikasını Gerçekleştirirken İskâna Tabi Tutulan Halkın En Az Beş Yıl Başka Yere Gitmesine İzin Vermemesinin Sebepleri Neler Olabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.