Anasayfa Kitap Cevapları
25 Kasım 2023, 10:25 - Mehmet Yazdı

“İyimser İnsan Her Felakette Bir Fırsat, Kötümser İnsan Da Her Fırsatta Bir Felaket Görür.” Düşüncesine Katılıyor Musunuz Neden?

“İyimser İnsan Her Felakette Bir Fırsat, Kötümser İnsan Da Her Fırsatta Bir Felaket Görür.” Düşüncesine Katılıyor Musunuz?

İyimser İnsan Her Felakette Bir Fırsat, Kötümser İnsan Da Her Fırsatta Bir Felaket Görür. Düşüncesine Katılıyor Musunuz Neden

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 12-14-15-16-18-19 Cevapları MEB Yayınları

Evet katılıyorum. Çünkü iyi ve kötü insan arasındaki en temel fark da aslında bundan ileri gelir. İyi insan her zaman daha olumlu bir düşünceye sahip olur. Ancak kötümser insan durum iyi olsa dahi yine de kötü düşünür. Bundan dolayı iyi ve kötü insan düşünce farklarına sahip olur.

Bu durum onların davranışına da yansır. Bu yüzden iyi insan olumlu ve pozitif kötü insan ise negatif bir düşünce içinde olur. Genel olarak tüm bunlar her iki insan türü için artık bir özeliğe dönüşür. Bu özellik bir yerden sonra onların hal ve hareketine de yansımaya başlar.

Sonraki Ödev:  İyimserlik ve Kötümserlik Kavramlarıyla İlgili Ne Düşünüyorsunuz? Açıklayınız?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.