Anasayfa Kitap Cevapları
10 Ekim 2023, 20:11 - Mehmet Yazdı

Kendinizi Büyüklerinize İfade Edebilmek İçin Neler Yapabilirsiniz

Kendinizi Büyüklerinize İfade Edebilmek İçin Neler Yapabilirsiniz Düşüncelerinizi Aşağıya Yazınız.

Kendinizi Büyüklerinize İfade Edebilmek İçin Neler Yapabilirsiniz Düşüncelerinizi Aşağıya Yazınız.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 164-165-166-167-168. Cevapları MEB Yayınları

Kendinizi büyüklerinize ifade edebilmenin en temel yolu his veya düşüncelerinizi doğru ses tonu, söz, jest ve mimikleri ile konuşmanız olacaktır.

Büyüklerinizle konuşurken her şeyi bir anda anlatmak yerine istediğiniz veya istemediğiniz olaylardan örnekler vererek aşamalı olarak anlatmanız ve onlarında konuşmasına izin vermeniz gerekmektedir. Bu şekilde her iki taraf birbirlerini dinleyerek ve kendilerini açıklayarak doğru bir iletişim kurarlar.

Konuşmak herhangi bir işe yaramadıysa olaylar karşısında doğru ve saygılı bir şekilde duygularınızı jest ve mimiklerinizle ifade de edebilirsiniz. Böylece olay yaratmadan ve kimseyi kırmadan kendinizi ifade etmiş olursunuz.

Olaylar karşısında duygularınızı ifade etmekte bir işe yaramadıysa büyüklerinize empati kurarak sizi anlamasını sağlayacak hikâye, mektup, şiir veya mesaj yazabilirsiniz.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.