Anasayfa Kitap Cevapları
1 Mayıs 2023, 19:29 - Zülal Güneş Yazdı

Kıyamet, Ahiret, Mahşer ve Mizan Kavramlarının Anlamlarını Araştırıp Öğreniniz.

Kıyamet, Ahiret, Mahşer ve Mizan Kelimelerinin Anlamlarını Öğreniniz.

Sonraki Ödev:  Kur’an-ı Kerim Mealinden, Melekleri Konu Alan İki Ayet Bularak Defterinize Yazınız.

Kıyamet, Ahiret, Mahşer ve Mizan Kavramlarının Anlamlarını Araştırıp Öğreniniz.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 9-10-11. Cevapları GÜN Yayınları

İslam dininde olay ve durumları tanımlamak için belirli kavramlar bulunmaktadır. Bu kavramlar arasında en çok bilinenleri kıyamet, ahiret, mahşer ve mizandır. Bu kavramlarının anlamları şu şekildedir:

  • Kıyamet kelime anlamı olarak kalkma, dikilme, ayaklanma ve doğrulma anlamlarına gelmektedir. İslam dinindeki manası ise insanların alışageldiği Dünya sisteminin alt üst olup ölülerinde dirilerek dünya hayatının son bularak her insanın hesap verileceği zamana denilmektedir.
  • Ahiret, Dünya hayatı bittikten sonra ebediyen devam edecek olan hayattır.
  • Mahşer, ikinci kez sura üflendikten sonra ölülerinde diriltilerek hesap verilmesi üzerine gideceği alana mahşer denilmektedir.
  • Mizan kelime anlamı ölçü, tartı ve terazi anlamlarına gelmektedir. İslam dinindeki anlamı ise insanların dünyayken işledikleri sevap ve günahlarını ölçen teraziye verilen isimdir.
Sonraki Ödev:  Meleklerin Özellikleri Hakkında Bir Araştırma Yapınız.
Sonraki Ödev:  Maddi Varlık, Manevi Varlık İfadeleri Sizlere Neler Çağrıştırmaktadır?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.