Anasayfa Kitap Cevapları
1 Mayıs 2023, 19:30 - Zülal Güneş Yazdı

Kur’an-ı Kerim Mealinden, Melekleri Konu Alan İki Ayet Bularak Defterinize Yazınız.

Melekler İle İlgili Ayetlerden Bir Kaç Tane Yazınız.

Sonraki Ödev:  Maddi Varlık, Manevi Varlık İfadeleri Sizlere Neler Çağrıştırmaktadır?

Kur’an-ı Kerim Mealinden, Melekleri Konu Alan İki Ayet Bularak Defterinize Yazınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 9-10-11. Cevapları GÜN Yayınları

Melekler, İslam dininde İmanın şartları arasında yer aldığı için Kuran-ı Kerim’de melekler hakkında bilgi veren ve melekleri konu alan ayetler bulunmaktadır. Kuran-ı Kerim’de melekleri konu alan ayetler şunlardır:

  • “Her kim Allah’a, Allah’ın meleklerine, peygamberlerine, Cebrail ve Mikail’e düşman olursa, iyi bilsin ki, Allah da o kâfirlerin düşmanıdır.” (Bakara Suresi, 98. Ayet)
  • “Allah, gerçekten kendisinden başka İlah olmadığına şahitlik etti; melekler ve ilim sahipleri de O’ndan başka İlah yoktur.” (Al-i İmran Suresi, 18. Ayet)
  • “Evet, sabreder ve (Allah’tan) korkarsanız, onlar ansızın üzerinize gelseler, Rabbiniz size nişanlı beş bin melekle yardım eder.” (Al-i İmran Suresi, 125. Ayet)

Kuran-ı Kerim’de meleklerin konu olduğu ayetler arasındadır.

Sonraki Ödev:  Kıyamet, Ahiret, Mahşer ve Mizan Kavramlarının Anlamlarını Araştırıp Öğreniniz.
Sonraki Ödev:  Meleklerin Özellikleri Hakkında Bir Araştırma Yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.