Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 23:55 - Zülal Güneş Yazdı

Küçükken Sizi Etkileyen, Davranışlarınıza Yön Veren, Unutamadığınız Güzel Bir Anınızı Yazınız.

Küçükken Sizi Etkileyen Unutamadığınız Güzel Bir Anınızı Anlatınız.

Sonraki Ödev:  Dostluk Konulu Bir Fabl Yazınız.

Küçükken sizi etkileyen, davranışlarınıza yön veren, unutamadığınız güzel bir anınızı yazınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 112-113-114-115-116-117. Cevapları MEB Yayınları

Ben küçükken ailemle birlikte bir yere giderken yardıma muhtaç bir adam görmüştük. Orada ailem yardıma muhtaç olan bu adamı görmezden gelmeyip ona bazı yemek yardımına bulunmuştu.

Ailem aslında bakıldığında her zaman bu konuda hassastı. Buna bağlı olarak böyle bir ailede büyümüş olmam bana her zaman yardıma muhtaçlara yardım etmemi öğretti. O gün o yardıma muhtaç adama gidip yemek almıştık ve vermiştik. Yüzündeki o tebessümü hiçbir zaman unutamıyorum. Ben de meslek sahibi olduğum zaman böyle iyi durumda olmayan insanlara her türlü yardımda bulunmak istiyorum. Yaşadığım bu olay hayatıma yön vermiştir.

Sonraki Ödev:  Hata yapmayan insan olabilir mi? Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Hayallerinizi gerçekleştirmek için neler yaparsınız?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.