Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 23:56 - Zülal Güneş Yazdı

Hata Yapmayan İnsan Olabilir Mi? Açıklayınız.

Her İnsan Hata Yapar Mı?

Sonraki Ödev:  Küçükken Sizi Etkileyen, Davranışlarınıza Yön Veren, Unutamadığınız Güzel Bir Anınızı Yazınız.

Hata yapmayan insan olabilir mi Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 112-113-114-115-116-117. Cevapları MEB Yayınları

Bence hata yapmayan insan yoktur. Çünkü hata yapmayan insan, hiçbir şey denemeyen bir insandır. Hata insana mahsus bir durumdur ve biz yaşadığımız sürece bazı hatalar yapmamız çok olağan bir durumdur.

İnsan bilerek ve isteyerek hata yapmadığı sürece, hatalarından ders çıkarıp o hataları güzel bir eyleme dönüştürebilir. İnsanların doğası gereği doğuştan sahip oldukları ve asla yok edemedikleri davranışlar vardır. Bu davranışlar, insanların yaşamına anlam katan ve her insanın zaman zaman gösterdiği davranışlardır. Hata yapma eylemi de bu davranışlar arasında gösterilebilir. Hata yapmak, istemeden olur ve bu konuda irade söz konusu olmaz. Yanlış yapmak ise isteyerek olur.

Sonraki Ödev:  Hayallerinizi gerçekleştirmek için neler yaparsınız?
Sonraki Ödev:  Dostluk Konulu Bir Fabl Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.