Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:13 - Mehmet Yazdı

Merhamet, Erdem, Kevser Anlamları Nelerdir?

Merhamet, Erdem, Kevser Anlamları Nelerdir?

Sonraki Ödev:  Huzurlu Bir Ailede Bulunması Gereken Örnek Davranışlar Nelerdir?

Merhamet, Erdem, Kevser Anlamları Nelerdir

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 79. Cevapları MEB Yayınları

Merhamet; acıma duygusu, bağışlama, affetmek  anlamına gelir.

Erdem bilgelik, alçak gönüllülük anlamındadır.

Kevser anlamı ise cennette bulunduğuna, ve İslam dinine göre var olduğuna inanılan kutsal nehir anlamındadır.

Merhamet, erdem ve Kevser’i günlük hayatımızda çok sık şekilde kullanabiliyoruz. Her birinin de birbirinden farklı farklı şekilde anlamlarının olduğunu da söyleyebiliriz. Merhamet kelimesi daha çok acıma, affetme, bağışlama anlamlarına gelirken erdem kelimesini de birine derken bilgi bir insan olduğunu, alçak gönüllü olduğunu ifade etmek amacıyla kullanmış olduğumuzu da söyleyebiliriz. Kevser kelimesinin manasının ne olduğu ile ilgili olarak bakıldığı zaman İslam dinin de varlığının olduğu kabul edilen bir kutsal nehir anlamlarına gelmektedir. Cennette bulunan nehir demektir.

Sonraki Ödev:  Hz. Peygamberin Yetişmesinde Emeği Olan Kişilerin İsimlerini Büyüklerinize Sorarak Defterinize Not Ediniz.
Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Çocukları Hakkında Bildiklerini Defterinize Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.