Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:14 - Mehmet Yazdı

Hz. Peygamberin Yetişmesinde Emeği Olan Kişilerin İsimlerini Büyüklerinize Sorarak Defterinize Not Ediniz.

Hz. Peygamberin Yetişmesinde Emeği Olan Kişilerin İsimlerini Büyüklerinize Sorarak Yazınız.

Sonraki Ödev:  Merhamet, Erdem, Kevser Anlamları Nelerdir?

Hz. Peygamberin Yetişmesinde Emeği Olan Kişilerin İsimlerini Büyüklerinize Sorarak Defterinize Not Ediniz.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 79. Cevapları MEB Yayınları

Hz. Peygamberin yetişmesinde başta annesi Amine, süt annesi Halime gelmektedir. Bu iki isme ek olarak annesinin vefat etmesinde sonra ise dedesi Abdulmuttalib Peygamberin yetişmesinde emek vermiştir. Dedesinin vefatından sonra da amcası Ebu Talib Peygamberin yetişmesine katkı sağlamıştır. Genel itibariyle sıralayacak olursak annesi Amine, süt annesi Halime, dedesi Abdulmuttalib ve dadısı Ümmü Eymen söylenebilir.

Hz. Peygamber oldukça güzel ahlaklı olan bir genç olarak yetişmiştir. Peygamberimiz  henüz anne karnındayken babası vefat edince süt annesinin yanında kalmıştır. 6 yaşında ise annesi vefat etmiştir. Daha sonra da dedesinin yanında kalmış ve o da vefat edince amcasının yanında kalmaya başlamıştır. Amcasına emanet edilerek bu şekilde büyümüştür.

Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Çocukları Hakkında Bildiklerini Defterinize Yazınız.
Sonraki Ödev:  Huzurlu Bir Ailede Bulunması Gereken Örnek Davranışlar Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.