Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 21:20 - Mehmet Yazdı

Huzurlu Bir Ailede Bulunması Gereken Örnek Davranışlar Nelerdir?

Huzurlu Bir Ailede Bulunması Gereken Örnek Davranışlar Nelerdir? Çevrenizdekilere Sorarak Defterinize Yazınız.

Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Çocukları Hakkında Bildiklerini Defterinize Yazınız.

Huzurlu Bir Ailede Bulunması Gereken Örnek Davranışlar Nelerdir

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 79. Cevapları MEB Yayınları

Huzurlu bir aile ortamının oluşturulması için ilk olarak aile bireylerinin birbirine karşı sorumluluk sahibi olması gerekmektedir. Bu sorumluluklar ise dürüst olmak, yalan konuşmamak, saygılı ve sevgili olmak, anlayışlı olmak, hoşgörülü olmaktır. Buna ek olarak samimi olmak, vicdanlı ve insaflı olmak da başta gelmektedir. Bu davranışlar her aile bireyinde bulunması gereken özelliklerdendir.

Davranışların bu şekilde şekillenmesi neticesinde huzurlu ve güvenli bir ortamın oluşması son derece mümkündür. Aile kavramı çok önemli ve değerli olduğu için hassasiyet ve özen gerektirmektedir. Aynı zamanda ailedeki çocukların da daha temelden bu şekilde yetiştirilmesi adına bunlara dikkat etmek gerekir. Aile içindeki özgür bir yapı için bunların olması önem arz eder.

Sonraki Ödev:  Merhamet, Erdem, Kevser Anlamları Nelerdir?
Sonraki Ödev:  Hz. Peygamberin Yetişmesinde Emeği Olan Kişilerin İsimlerini Büyüklerinize Sorarak Defterinize Not Ediniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.