Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:12 - Mehmet Yazdı

Hz. Muhammed’in Çocukları Hakkında Bildiklerini Defterinize Yazınız.

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Çocukları Hakkında Bildiklerini Defterinize Yazınız.

Sonraki Ödev:  Hz. Peygamberin Yetişmesinde Emeği Olan Kişilerin İsimlerini Büyüklerinize Sorarak Defterinize Not Ediniz.

Hz. Muhammed’in Çocukları Hakkında Bildiklerini Defterinize Yazınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 79. Cevapları MEB Yayınları

Hz. Peygamber 25 yaşındayken Hz. Hatice evlenmiş ve bu evlilikten 6 çocuk dünyaya gelmiştir. Bu çocukların isimleri ise Kasım, Zeynep, Rukayye, Ümmü Gülsüm, Fatıma ve Abdullah’tır. Bir de Mısırlı olan Hz. Mariye’den İbrahim adında bir evladı vardır. Böylelikle toplamda 7 adet çocuğu vardır. İlk oğlunun adı Kasım olan Hz. Peygamber’e Ebul Kasım künyesi verilmiştir.

Hz. Peygamberin diğer oğlu olan Abdullah’a da İslam döneminde dünyaya gelmesi sebebiyle Tayyib ve Tahir de denmiştir. En büyük kızı Hz. Zeynep doğduğu zaman Hz. Peygamber 30 yaşındaydı. İkinci olan Hz. Rukiyye ise İslam döneminde Hz. Osman ile evlenmiştir. Peygamberin en sevgili ve en küçük kızı da Hz. Fatıma’dır.

Sonraki Ödev:  Merhamet, Erdem, Kevser Anlamları Nelerdir?
Sonraki Ödev:  Huzurlu Bir Ailede Bulunması Gereken Örnek Davranışlar Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.