Anasayfa Kitap Cevapları
11 Mayıs 2023, 19:41 - Mehmet Yazdı

Oburluk ve İştahsızlık Bedenin Baş Düşmanıdır ile ilgili Konuşma

Lokman Hekimin Oburluk ve İştahsızlık Bedenin Baş Düşmanıdır. Sözünden Hareketle Bir Konuşma Metni Yazınız.

Sonraki Ödev:  Doğru Beslenmenin Sağlığımız Açısından Yararları Nelerdir? Açıklayınız.

Oburluk ve İştahsızlık Bedenin Baş Düşmanıdır ile ilgili Konuşma

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 214-215-216-218-219-220-221 Cevapları MEB Yayınları

Dengeli beslenmenin günümüzde sağlığımıza ve bedenimize oldukça önemli bir katkı sürecinin olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Lokman Hekim tarafından söylenen ‘’Oburluk ve iştahsızlık bedenin baş düşmanıdır’’ sözü tek bir cümlede dengeli beslenmeyi anlatan en önemli sözlerden biridir. Obur insanlar aşırı yemekten kaynaklı olarak oluşabilecek hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalırlar. İştahsız insanlar ise zayıf ve bitkin düşerek enerjik kayıpları yaşarlar. Aynı zamanda zayıflığa bağlı olarak birçok hastalıkla mücadele etme sorunuyla karşı karşıya kalabilirler. Lokman Hekim’in tavsiyelerine uyarak kişiler bu süreçte ne çok ne az dengeli beslenerek beden sağlıklarını koruyabilirler.

Sonraki Ödev:  Sağlıklı Bir Yaşam İçin Nasıl Beslenmeliyiz? Araştırınız.
Sonraki Ödev:  Geçmişte İnsanların Beslenme Alışkanlıkları Nasıldı? Aile Büyüklerinize Danışarak Bir Araştırma Yapınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.