Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 0:17 - Mehmet Yazdı

Prospektüs Nedir? Bilgi Edininiz.

Prospektüs Nedir?

Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Yerin Tarihi ve Doğal Güzellikleri Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Prospektüs Nedir Bilgi Edininiz.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 190-191-192-193. Cevapları MEB Yayınları

Prospektüs, dilimize Fransızcadan geçmiş olan bir sözcük olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir ilaç aldığımız zaman kutusunun içerisinde bir kağıt bulunduğunu görürüz. Kutunun içindeki o kağıtta ilaç ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

İlacın ne işe yaradığı, nasıl kullanılması gerektiği, yan etkileri, kimlerin kullanabileceği, ne durumda ilacın zararlı olacağı gibi bilgileri bu kağıt aracılığı ile öğrenmek mümkündür. İşte ilaç kutularının içinde yer alan bu kağıtlar prospektüs olarak adlandırılmaktadır. Kutuların içinde yer almakta olan prospektüsler yardımı ile insanlar aldıkları ilaçlar hakkında detaylı bilgilere erişebilmekte ve o ilaçları nasıl kullanmaları gerektiğini ya da hangi durumlarda ilacı kullanmaktan kaçınmaları gerektiğini kolaylıkla öğrenebilmektedir.

Sonraki Ödev:  Bir Yeri Gezerek Görerek Tanıyıp Öğrenmek İle Kitaplardan Öğrenmek Arasında Fark Nedir?
www.forumderscevaplari.com
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.