Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 20:41 - Mehmet Yazdı

Archimedes, Newton ve Owen bilim dünyasına katkıları nelerdir? Araştırınız.

“Archimedes (Arşimet), Newton (Nivtın) ve Owen (Ovın)”ın bilim dünyasına katkıları nelerdir? Araştırınız.

Sonraki Ödev:  Kitaplarla İlgili Bir Özdeyiş Oluşturarak Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Archimedes, Newton ve Owen bilim dünyasına katkıları nelerdir Araştırınız.

Arşimet, Newton ve Owen’ın bilim dünyasına katkıları, hali hazırda kullanmış olduğumuz yüzlerce farklı ürün ve teknolojinin temelini oluşturur.

Arşimet, bilime fizik ve matematik alanı başta olmak üzere birçok katkıda bulunmuştur. Arşimet, suyun kaldırma kuvvetini, kürenin yüzölçümünü ve hacmini hesaplayan formülü, denge prensibini, eğri yüzeylerin alanlarını hesaplayan formülü ve daha birçok şeyi bulmuş ve kullanmıştır. Isaac Newton ise mekanik, fizik ve matematik gibi alanlar başta olmak üzere daha pek çok alanda bilimsel icatlara ve buluşlara adım atmıştır. Newton, öncelikle yerçekimini, yansıtmalı teleskobu, kütle çekimini, kendi adıyla anılan Newton mekaniğini, diferansiyel ve integral hesaplamaları bulmuş ve geliştirmiştir.

Sonraki Ödev:  Sizce Kitaplarla İnsanlar Nasıl Dost Olabilirler?
Sonraki Ödev:  Seneca’nın (Seneka) “Kitapsız Yaşamak; Kör, Sağır Ve Dilsiz Yaşamaktır.” Sözünü Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.