Anasayfa Kitap Cevapları
28 Mart 2022, 15:50 - Mehmet Yazdı

Tekerlek bulunmadan önce insanlar yüklerini nasıl taşıyordu?

Tekerlek bulunmadan önce insanlar yüklerini nasıl taşıyordu? Kısaca bilgi veriniz

tekerlekler
İnsanlık tarihinin en önemli icatlarından birisi şüphesiz tekerlek’tir. Tekerlek yükleri güçten tasarruf etmemizi sağlar ve daha hızlı hareket etmemize olanak sağlayan bir alettir. Yuvarlak bir şekilde olduğundan dolayı kuvvet uygulandığı zaman kendi etrafında dönerek ilerler.

Tekerleğin icadı bir çok teknolojik aracında icat edilmesini sağlamıştır. At arabaları, yük arabaları gibi araçlar tekerleğin icadından sonra icat edilmiştir. Tekerlek icat edilmeden önce insanlar yüklerini hayvanların sırtına koyarak veya kendi omuzlarında taşırlardı. İnsanlar tekerleğin icadından sonra devrim niteliğinde bir çok gelişme yaşamıştır. İnsanların çağ atlamasını sağlayan bu icat ardı arkası kesilmeyen gelişmeler yaşayarak bir çok farklı konuda kullanılmaya başlamış ve tüm dünyaya kısa sürede yayılmıştır.

Sonraki Ödev:  Cumhuriyetle birlikte Türk halkının sahip olduğu hak ve özgürlükler nelerdir?
Yorum Yazmak İster misin?


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.