Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:19 - Mehmet Yazdı

Vatanımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz kahramanlar hakkında neler biliyorsunuz?

Vatanımızı ve Özgürlüğümüzü Borçlu Olduğumuz Kahramanlar Hakkında Neler Söyleyebilirsiniz? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Mustafa Kemal’in yerinde siz olsaydınız millî bilinci uyandırmak amacıyla neler yapardınız?

Vatanımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz kahramanlar hakkında neler biliyorsunuz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 49-50-51-52-53-54-55-56-57-58. Cevapları Tuna yayınları

Türk insanının unutmaması gereken en önemli konu vatanımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz kahramanların göstermiş oldukları fedakarlıklardır. Ülkemizin kurtulmasında savaşan kahramanların başında Mustafa Kemal Atatürk gelmektedir.

Atamızın yanında yer alan silah arkadaşları ve askerlerimizin yanı sıra kadınlarımız, çocuklarımızın canları pahasına vatanımız ve özgürlüğümüz için savaşmışlardır. Halkımızın fakir olmasına rağmen kendi yiyeceklerini ve ellerinde bulunan her türü ürünleri hiç düşünmeden ordumuzun daha güçlü olması vermişlerdir. Kadınlar çocukları ile birlikte kağnılar ile cepheye mermi ve erzak taşımışlardır. Kar, kış demeden canlarını düşünmeden genç nesillere vatan bırakabilmek için tüm kahramanlarımızın her türlü zorlukların üstesinden gelmişlerdir.

Sonraki Ödev:  Millî mücadelenin ülkemiz ve milletimiz için önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.