Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:50 - Mehmet Yazdı

Mustafa Kemal’in yerinde siz olsaydınız millî bilinci uyandırmak amacıyla neler yapardınız?

Mustafa Kemal’in Yerinde Siz Olsaydınız Milli Bilinci Uyandırmak Amacıyla Neler Yapardınız? Yazınız.

Sonraki Ödev:  Millî mücadelenin ülkemiz ve milletimiz için önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Mustafa Kemal’in yerinde siz olsaydınız millî bilinci uyandırmak amacıyla neler yapardınız

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 49-50-51-52-53-54-55-56-57-58. Cevapları Tuna yayınları

Vatanımızın düşman elinden kurtarmak ve milli bilinci uyandırmak için Mustafa Kemal Atatürk çok ince detaylı bir şekilde düşünerek hareket etmiştir.

Aynı bu yolları izleyerek vatanının bütünlüğünü sağlamak için gizli bir şekilde düşmanın zayıf olduğu yerlere giderek Milli Mücadele ruhunu uyandırmak adına aşiret liderleri ve sözü dinlenen din büyükleri ile görüşmeler düzenlerdim. Halka zorlukların üstesinden sadece birlik ve beraberlik içinde aynı şekilde hareket edilerek gelinebileceği hakkında konuşmalar yapardım. Böylece güçlü bir ordu kurularak düşmanın yavaş yavaş emin adımlar ile yurdumuzdan atılacağını anlatarak ok daha kısa sürede savaşı kazanacağımız hakkında detaylı bilgiler sunardım.

Sonraki Ödev:  Vatanımızı ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz kahramanlar hakkında neler biliyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.