Anasayfa Kitap Cevapları
30 Nisan 2023, 2:08 - Mehmet Yazdı

Veda Hutbesi’nde Bütün İnsanlığa Yönelik Ne Gibi İlkeler Yer Almaktadır?

Veda Hutbesi’nde bütün insanlığa yönelik ne gibi ilkeler yer almaktadır? Açıklayınız.

Veda Hutbesi’nde Bütün İnsanlığa Yönelik Ne Gibi İlkeler Yer Almaktadır

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 95-96. Cevapları FCM Yayıncılık

Hz.Muhammed (s.a.v) bütün insanların peygamberidir. Adam (a.s) ve Havva’dan geliyor ve Adem’in de topraktan yapıldığını vurguladı. Hiçbir ulus diğerinden daha iyi değildir, hiçbir kabile diğerinden daha iyi değildir.

Allah’ın Kuran’da bildirdiği gibi, üstünlük ancak takva ile olur. Bunun dışında ırk veya mezhep üstünlüğü söz konusu olamaz. hertz. Peygamberlik Çağı boyunca, Hz. Muhammed (s.a.v) insanlar arasındaki anlaşmazlıklarda adaletle hükmetti. Cahiliye çağlarından kalma bir âdet olan kan davasını ortadan kaldıran Peygamberimiz, her türlü ihtilafın adaletle çözülmesini tavsiye etmiştir.Biri, bütün Müslümanların kardeş olduğudur. Hz. Peygamberimiz (s.a.v), kardeşlerin birbirini kollamak ve korumakla yükümlü olduğunu bildirmiş ve tüm müminlere barış içinde yaşamalarını tavsiye etmiştir.

Sonraki Ödev:  Nasr Suresinde Bizlere Ne Gibi Mesajlar Verilmektedir? Belirleyiniz Ve Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.