Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:21 - Mehmet Yazdı

Bütün İnsanlar Aynı Özelliklere Sahip Olsaydı Dünya Nasıl Bir Yer Olurdu?

Bütün İnsanlar Aynı Özelliklere Sahip Olsaydı Dünya Nasıl Bir Yer Olurdu? Anlatınız.

Bütün İnsanlar Aynı Özelliklere Sahip Olsaydı Dünya Nasıl Bir Yer Olurdu

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 28-29-30. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Dünya üzerinde yaşayan ne kadar insan varsa hepsi aynı özelliklere sahip bireyler olsaydı, yaşadığımız toplum hiç gelişme göstermeyecektir.

Toplumun sürekliliği, uyumu ve iş birliği kişilerin birbirinden ayrılan özellikleri ve becerileri ile sağlanmaktadır. Yaşam boyunca dahil olduğumuz aile, sosyal ve iş hayatı olmak üzere birçok alanda kendimiz dışında bir sürü insanla karşılaşırız. Tanıdığımız veya tanımadığımız milyarlarca insan, farklı becerileri, özellikleri ve fikirleri ile kendi varlıklarını devam ettirir. Aynı zamanda sadece kendi varlıklarını değil, toplumun varlığı da bu farklılıklar neticesinde devam eder. İnsanlar farklı özelliklere sahip olmasalardı eğer;

  • Sanat dallarının ortaya çıkması
  • Farklı fikir akımlarının oluşması
  • Toplumların gelişme göstermesi ve ilerlemesi
  • Yaşadığımız problemlerin çözüme kavuşması

Sayılan haller gerçekleşemez ve aksine tersi durumlar ortaya çıkardı.

Sonraki Ödev:  Farklılıklara Saygı Gösterilmez İse Bunun Sonuçları Neler Olabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.