Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 1:18 - Mehmet Yazdı

Yaşadığınız Yerde Yapılan Hayvancılık Faaliyetlerinin Neler Olduğunu Söyleyiniz.

Yaşadığınız Yerde Yapılan Hayvancılık Faaliyetlerinin Neler Olduğunu Yazınız.

Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Bölgede Yetiştirilen Sanayi Bitkilerinin Hangi Sanayi Kolunda Ham Madde Olarak Kullanıldığını Söyleyiniz

Yaşadığınız Yerde Yapılan Hayvancılık Faaliyetlerinin Neler Olduğunu Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 160-161-162-165-166-168-169 Cevapları MEB Yayınları

Yaşadığım bölgede yapılan hayvancılık faaliyetleri arasında küçükbaş hayvancılık yer almaktadır. Aslında bakıldığında ülkemiz küçükbaş hayvancılık konusunda oldukça elverişli bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sahip olduğu iklim ve yer şekillerinin şartları küçükbaş hayvancılığın oldukça yaygın bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır. İklimsel olarak bakıldığında çoğu zaman kurak bir iklime sahip olan bazı bölgeler, yeşil otlaklarda yetişen büyükbaş hayvanlar yerine küçükbaş hayvanların yetiştirilmesine olanak sağlamaktadır. Belirtilen bu neden ile küçükbaş hayvanların yetiştirilmesi bu kadar yaygındır. Buna ek olarak İç Anadolu bölgesi de belirttiğim bu kriterlere uygundur. Ben de İç Anadolu bölgesinde yaşamaktayım, bu neden ile burada yetiştiriciliği yapılan hayvancılık faaliyeti küçükbaş hayvanlar üzerinedir.

Sonraki Ödev:  Marmara’da Ahır Hayvancılığı Yapılırken Doğu Anadolu'da Mera Hayvancılığı Yapılmasının Sebeplerini Karşılaştırınız.
Sonraki Ödev:  Karadeniz Kıyı Kesiminde Ormanların Geniş Yer Kaplaması Bölgede Hangi Sanayi Kollarının Gelişmesini Sağlamıştır?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap