Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 0:57 - Mehmet Yazdı

Yolların Toplumlar Arası Etkileşimdeki Önemini Açıklayınız.

Yolların Toplumlar Arası Etkileşimdeki Önemi Nedir?

Sonraki Ödev:  İpek Yolu’nun Asya ile Avrupa Arasındaki Kültürel Etkileşime Katkısı Nedir? Açıklayınız.

Yolların Toplumlar Arası Etkileşimdeki Önemini Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 95-96-97-98 Cevapları MEB Yayınları

Yollar her yerde bulunmak zorunda olan bizi bir yerden bir yere taşırken yön gösteren çizelgelerdir. Yolumuzu kaybetmememiz için özel tabelalar yapılmış ve böylelikle daha iyi ve doğru şekillerde seyahat etmemiz sağlanmıştır.

Yolların oluşu bizim için oldukça önemlidir. Bu açıdan da sürekli olarak gittiğimiz ya da gideceğimiz yollar belirlenirken herhangi bir engel ya da bir durum ile karşılaşmayız. Yollar medeniyetleri birbirine bağlamaktadır. Bu açıdan oldukça önemlidir. İnsanlar kara yollarını ilk olarak keşfetmiştir. Karayolu sayesinde başka yerlere gidebilmiştir. Sonrasında deniz yolunu keşfetmişler ve yeni kıtalar bulmuşlardır. En son buluşları ise hava yoludur. Uçuş sayesinde bir yerden bir yere oldukça kolay gidilebilir.

Sonraki Ödev:  Tarihte Kullanılan Ticaret Yollarından Bildiklerinizi Söyleyiniz.
Sonraki Ödev:  Baharat Yolu’nun Devletler Arası İlişkilerdeki Ekonomik Rolünü Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Bir Çuval Baharatın Bir İnsan Hayatı Kadar Kıymetli Olmasını Nasıl Değerlendirirsiniz? Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.