Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:36 - Mehmet Yazdı

Örnek Bir İnsan Hangi Özelliklere Sahiptir?

Örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Peygamberlerin güzel davranışları ile ilgili örnekler yazınız.

Örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 15-16-17-18. Cevapları FCM Yayıncılık

Örnek insanların en temel özelliklerinden biri güzel ahlaklı oluşu ve de güvenilir oluşudur. Örnek insanlar her zaman davranışları ile çevresindeki insanlara örnek olarak onların da davranışlarını aynı şekilde güzelleştirmelerini sağlamaktadır. Yalan söylemeyen, dürüst, çalışkan, küçükleri koruyan ve sevgi dolu, büyüklerine karşı saygılı, tatlı dilli olan, yardımsever yapıda olurlar. Ayrıca insanlara hile yapmayıp onları kandırmayıp aşağılamamaktadırlar.

Tüm bu güzel davranışlarını hayatlarında uygulayarak her zaman doğru olanı tercih ederek hayatlarını güzelleştirirler. Sadece kendi hayatlarını değil çevresinde bulunan insanlarında hayatlarını güzelleştirecek davranışlarda bulunurlar. Her insan için örnek aldığı biri olmakla beraber bu tamamen kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu nedenle de herkes örnek aldığı kişilere göre de şekil alabilmektedir.

Sonraki Ödev:  Yüce Allah’ın Peygamberler Aracılığıyla İnsanlara Yol Gösterici Öğüt ve İlkeler Göndermesinin, Onlara Ne Gibi Faydaları Olmuştur?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap