Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 21:26 - Mehmet Yazdı

Yüce Allah’tan En Son Hangi İstekte Bulundunuz?

Yüce Allah’tan en son hangi istekte bulundunuz? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Duanın Nasıl Yapılması Gerektiğini Kısaca Yazınız.

Yüce Allah’tan en son hangi istekte bulundunuz?

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 22-23-24-25-26-27-28 Cevapları MEB Yayınları

İnsanoğlu aciz bir konumdadır özellikle ilk dünyaya geldiği günden beri rızkını veren Allah olup bir şeyleri yapması için faaliyete geçirende yine Allah’tır.

İnsanlar bir şeyleri yapmak ya da bir şeylerin oluşması için kendi kendine gücü yetmeyen varlıklar olarak bilinmektedir. Burada özellikle Allah’tan bir şeylerin oluşmasını istemek için yararlı olan tek şey duadır insan dua ederek Allah’tan bazı şeylerin oluşmasını sağlar. İnsan çalışır çabalar ve sonucunu tevekkül ederek Allah’a bırakır. Her şeyin sonu Allahtan gelir bu nedenle Allah’ın verdiğine rıza göstermek ve Allah’a sürekli dua etmek gerekir. Allah’tan iyi bir iş iyi bir dost her şey istenebilir Allah’tan başka ilah yoktur ve O, ol dediğinde her şeyin oluverir.

Sonraki Ödev:  Hz. Peygamberin Dualarından Yola Çıkarak Siz de Bir Dua Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.