Anasayfa Kitap Cevapları
1 Mayıs 2023, 19:50 - Zülal Güneş Yazdı

Allah, Son, Evrensel, Peygamber, Vahiy, Örnek Yukarıdaki Kelimeleri De Kullanarak Kısa Bir Paragraf Yazınız.

Allah, Son, Evrensel, Peygamber, Vahiy, Örnek Kelimelerini Kullanarak Metin Yazınız.

Allah, Son, Evrensel, Peygamber, Vahiy, Örnek Yukarıdaki Kelimeleri De Kullanarak Kısa Bir Paragraf Yazınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82-84-86-88-89-92-95. Cevapları GÜN Yayınları

Allah tarafından bize yollanan son peygamber olan Hz Muhammed vahiy yoluyla evrensel olan kitabımız Kur’an-ı Kerim’i bizlere tebliğ etmiştir. Bu yönüyle peygamberlerin aslında bize doğru yolu Allah katındaki yerimizi ve Allah’la olan ilişkilerimizin nasıl olacağını öğretmek için gönderilen bir elçidir.

Hz Muhammed Allah’ın emirleri ile hareket eden merhamette dürüst ve oldukça çağdaş düşünen insanların ezilmesine karşı olan kölelik uygulamasına karşı olan peygamberimiz olarak bilinmektedir. İnsanların doğru yola iletilmesi için oldukça fazla şekilde kan dökmüştür ve bu yolla insanların en iyi şekilde Allah’a yönelmesini sağlamaya çalışmıştır. Son peygamber olarak bilinir ve evrensel olarak tanınan peygamberlerdendir. İnsanların iyiye doğru ya sevk edilmesini sağlamak için gelmiştir.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.