Anasayfa Kitap Cevapları
26 Şubat 2024, 18:14 - Sena Yazdı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 127-129-130. Cevapları MEB Yayınları

Afet ve Acil Durum Cevapları

4. Ünite Güvenli Hayat: 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 127-128-129-130. Cevapları MEB Yayınları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 127 Cevapları MEB Yayınları

DÜŞÜNELİM

Bugün arkadaşlarımızla futbol sahasında maç yapmak için toplandık. Başlangıçta çok eğleniyorduk.  Ancak kalecimiz Ali topu tutmak isterken dengesini kaybedip sertçe yere düştü. Yanına gittiğimizde sağ bacağını hareket ettiremiyordu. Canının çok yandığı her hâlinden belli oluyordu. 

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 84-86-87-88. Cevapları MEB Yayınları

• Bu durumda arkadaşları Ali için ne yapmalıdır?
Cevap: Bu durumda arkadaşları Ali’yi sakinleştirerek ambulans çağırmalıdır.


KEŞFEDELİM

1. Acil Çağrı Merkezini arayan kişi, acil durum bilgilerini kısa sürede ve anlaşılır şekilde ifade etti mi? Bu, neden önemli olabilir?
Cevap: Acil Çağrı Merkezini arayan kişi, acil durum bilgilerini kısa sürede ve anlaşılır şekilde ifade etti. Bu zaman kaybetmemek ve olay yerine hazırlıklı gelebilmek için önemlidir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 129 Cevapları MEB Yayınları

UYGULAYALIM

1. Aşağıda verilen “Acil Durum Bilgi Kartı”nı inceleyiniz. Kendi bilgilerinizin olduğu “Acil Durum Bilgi Kartı” oluşturunuz.
Cevap:

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 129 Cevapları MEB Yayınları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 130 Cevapları MEB Yayınları

DEĞERLENDİRELİM

Murat, Nalan ve Hande, afet ve acil durumlarla ilgili bir oyun oynadılar. Bu oyunda söyledikleri her doğru cümlede 100 puan aldılar. Yanlış cümlelerinde ise 25 puanları silindi. Çocukların aldıkları puanları hesaplayınız. Yanlış cümlelerin doğrularını aşağıdaki alana yazınız. 
Cevap:

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 130 Cevapları MEB Yayınları

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.