Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 1:24 - Zülal Güneş Yazdı

Bildiğiniz Balık Türleri Hangileridir?

Balık Türlerinden Bildiklerinizi Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Dünya Etik Haftası İle İlgili Bir Kompozisyon

Bildiğiniz Balık Türleri Hangileridir

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 252-253-254-255-256-257-258-259-260-261 Cevapları MEB Yayınları

Dünya üzerindeki sularda pek çok farklı balık türü yaşamaktadır. Bu balıkların bir kısmı insanlar tarafından yenilebilirken bir kısmı ise insanlar için zehirli olduğundan dolayı yenilemiyor.

Bunun yanı sıra günümüzde hala bilinmeyen pek çok balık türünün bulunduğu tahmin ediliyor. Benim sıklıkla duyduğum balık türleri ise hamsi, çupra, somon, sazan, balon balığı, istavrit, iskorpit, köpek balığı, japon balığı, zargana, turna, levrek, alabalık, sardalya ve kalkan balığı. Yunuslar ve balinalar da balık olarak nitelendiriliyor ve pek çok kişi tarafından öyle biliniyor olsa da aslında memeli canlılar grubunda yer alıyor. Tıpkı insanlar gibi yunus ve balıklar da memeli hayvanlar arasındadır.

Sonraki Ödev:  Çalışıp Emek Verdiğiniz Bir İşin Karşılığını Alamadığınızda Ne Hissedersiniz? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.