Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 1:24 - Zülal Güneş Yazdı

Dünya Etik Haftası İle İlgili Bir Kompozisyon

Dünya Etik Haftası İle İlgili Bir Kompozisyon Yarışmasına Katılacağınızı Düşünün. Afişten Yola Çıkarak Bir Yazı Yazınız.

Sonraki Ödev:  Çalışıp Emek Verdiğiniz Bir İşin Karşılığını Alamadığınızda Ne Hissedersiniz? Açıklayınız.

Dünya Etik Haftası İle İlgili Bir Kompozisyon Yarışmasına Katılacağınızı Düşünün. Afişten Yola Çıkarak Bir Yazı Yazınız.

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 252-253-254-255-256-257-258-259-260-261 Cevapları MEB Yayınları

Etik en kısa anlamı ile ahlak olarak tanımlanabilir. Köken olarak “ethos – karakter, kişilik” kelimesinden türemiştir. Aslında kısacası hayatta doğru bir insan olmayı ifade etmektedir.

Kişinin yaşamında ve özellikle meslek hayatında etik açısından doğru şekilde davranması ve doğru kararlar alması önem taşımaktadır. Aksi takdirde erdemli olmayan davranışların ortaya çıkması söz konusu olmaktadır. İnsanlar her zaman nezaket ve saygı çerçevesinde, dürüst ve tarafsız olarak hareket etmelidir.

Özellikle meslek ahlakı söz konusu olduğunda kişinin sorumluluklarını bilmesi ve bulunduğu konuma uygun, dürüst ve ahlaklı bir şekilde davranması önemlidir.

Sonraki Ödev:  Bildiğiniz Balık Türleri Hangileridir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.