Anasayfa Kitap Cevapları
30 Nisan 2023, 2:16 - Mehmet Yazdı

Kendi Yaşadığı Yerden, Vatanından Başka Yerlere Göç Etmek Zorunda Kalan İnsanlar Ne Gibi Duygular Yaşarlar?

Kendi yaşadığı yerden, vatanından başka yerlere göç etmek zorunda kalan insanlar ne gibi duygular yaşarlar? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Günümüzdeki Cami Ve Mecsitleri, İşlevleri Bakımından Mescid-i Nebi İle Karşılaştırınız. Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Kendi Yaşadığı Yerden, Vatanından Başka Yerlere Göç Etmek Zorunda Kalan İnsanlar Ne Gibi Duygular Yaşarlar

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 86-87-88-89-90-91-92-93. Cevapları FCM Yayıncılık

Zorunlu göç şiddettir. Hem göçmenler hem de göçmenler için sosyal travmaya neden olur. Artan uyuşturucu bağımlılığı ve intihar, sosyal travmaya yol açar. Çocukların, ergenlerin ve diğerlerinin maruz kaldığı sanal dünyalarda şiddet, toplumsal travma yaratır.

Cinsiyetçilik, etnik ayrımcılık, dışlama ve marjinalleştirme, gruplarda toplumsal travmaya neden olan tüm şiddet biçimleridir. Şiddet her zaman insanlığın en büyük endişesi ve korkusu olmuştur. Şiddet, insana yakışır bir yaşam hakkının kasıtlı ihlalidir. Şiddetin arkasında birçok olası faktör var. Bu, anlaşılması ve açıklanması zor olan karmaşık bir olgudur. Çocukların, gençlerin ve herkesin karşılaştığı sanal dünyada şiddet, toplumsal travmalar yaratmaktadır. Cinsiyetçilik, ırk ayrımcılığı, dışlama ve marjinalleştirme, her türlü şiddet ve sosyal travmaya neden olmaktadır.

Sonraki Ödev:  Hendek Savaşı'nın Sonuçları
Sonraki Ödev:  Uhud Savaşından Ne Gibi Sonuçlar Çıkarılabilir?
Sonraki Ödev:  Hudeybiye Antlaşması'nın Sağladığı Barış Ortamı, İslam'ın Yayılmasına Nasıl Etki Etmiştir? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Günümüzde Toplumsal Barışı Ve Kardeşliği Güçlendirmek İçin Peygamberimizin Medine'deki Uygulamalarından Nasıl Faydalanılabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.