Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:17 - Mehmet Yazdı

Günümüzdeki Cami Ve Mecsitleri, İşlevleri Bakımından Mescid-i Nebi İle Karşılaştırınız

Günümüzdeki cami ve mescitleri, işlevleri bakımından Mescid-i Nebi ile karşılaştırınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Sonraki Ödev:  Günümüzde Toplumsal Barışı Ve Kardeşliği Güçlendirmek İçin Peygamberimizin Medine'deki Uygulamalarından Nasıl Faydalanılabilir?

Günümüzdeki Cami Ve Mecsitleri, İşlevleri Bakımından Mescid-i Nebi İle Karşılaştırınız

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 86-87-88-89-90-91-92-93. Cevapları FCM Yayıncılık

O zamanla bu zamanı karşılaştırırsak benzer işlevleri olduğunu söyleyebiliriz. Bugün bile camiler ibadet, yaşam ve eğitim yeri olmaya devam etmektedir. Buna benzer birçok işlevin olduğu söylenebilir.

Mescid Nebi’nin işlevlerine ilişkin bu iki değerlendirmeden sonra bugünkü caminin işlevlerine girmek istiyorum. Bugün Mescid-i Nebevi ile Peygamber Mescidi’ni karşılaştırdığımızda, derin bir işlevsel boşluk görebiliriz. Mescid-i Nebi, hemen hemen tüm iş ve etkinlikler için çok amaçlı salon olarak kullanılmıştır. Ulusların ve insanların kalp atışları burada atıyor. Yazın iki ayı boyunca çocukların Cüz/Kuran derslerini saymazsanız, bugünün camilerinin ibadete adanmış olduğunu bileceksiniz. Mescid-i Nebi günde yaklaşık 24 saat, bugünkü cami ise 30 dakika olmak üzere günde 2,5 saat çalışmaktadır.

Sonraki Ödev:  Hendek Savaşı'nın Sonuçları
Sonraki Ödev:  Uhud Savaşından Ne Gibi Sonuçlar Çıkarılabilir?
Sonraki Ödev:  Hudeybiye Antlaşması'nın Sağladığı Barış Ortamı, İslam'ın Yayılmasına Nasıl Etki Etmiştir? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Kendi Yaşadığı Yerden, Vatanından Başka Yerlere Göç Etmek Zorunda Kalan İnsanlar Ne Gibi Duygular Yaşarlar?

 

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap