Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 16:48 - Mehmet Yazdı

Dikkatinizi En Çok Çeken Yağış Türü Hangisidir? Nedenleriyle Açıklayınız.

Dikkatinizi En Çok Çeken Yağış Türü Hangisidir?

Dikkatinizi En Çok Çeken Yağış Türü Hangisidir Nedenleriyle Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 160-161-162-163-164-165 Cevapları MEB Yayınları

Yağışlar günümüzde oluşum süreçlerine bağlı olarak birbirlerinden farklılıklar gösterirler, günümüzde birçok farklı yağış türü yaşadığımız dünyada mevcut düzeydedir.

Kar yağışları benim en çok dikkatimi çeken yağış türleri arasında bulunuyor. Özellikle aralık ve ocak aylarında etkili olan kar yağışlarının beyazlığı ilgimi oldukça fazla çekiyor. Bembeyaz bir örtüye bürünen dünyamız kar yağışlarının etkisiyle asil bir görünüme kavuşuyor. Son günlerde küresel ısınmanın da etkisiyle ne yazık ki ülkemizde ve yaşadığımız dünyada kar yağışlarının etkisi azalmış durumdadır. Fakat ileride karlı bölgelere giderek 12 ayın 12’sinde de kar yağışının güzelliklerini izlemek istiyorum. Sibirya ve İzlanda gelecekte tercihlerim arasında olacak.

Sonraki Ödev:  Anadolu'da Kurulan Türk Devletleriyle İlgili Bir Araştırma Yapınız.
Sonraki Ödev:  Yaşadığınız Bölgedeki Hava Şartlarının Günümüzdeki Durumuyla Geçmişteki Durumu Arasında Bir Fark Olup Olmadığı İle İlgili Büyüklerinizden Bilgi Alınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.