Anasayfa Kitap Cevapları
9 Ekim 2023, 19:13 - Zülal Güneş Yazdı

Doğada, Yeniden Dirilişi Hatırlatan Başka Ne Gibi Örnekler Yer Alır?

Bu Konudaki Gözlem ve Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Sonraki Ödev:  Mahşerde Toplanmak İfadesi Size Neleri Çağrıştırmaktadır?

Doğada, Yeniden Dirilişi Hatırlatan Başka Ne Gibi Örnekler Yer Alır Bu Konudaki Gözlem ve Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 18-19-20-21-22. Cevapları GÜN Yayınları

Doğada olan birçok olay aslında yeniden dirilişi hatırlatmaktadır. Bunları birkaç örnek vermek gerekirse bir ağaçtan düşen tohumun toprağa tekrardan girerek tekrardan filizlenmesi ve o ağacın aynı türünden olmasıdır.

Bu demek oluyor ki bizim soyumuzdan gelen insanlar aslında yeniden dirilişi hatırlatan örnekler olarak gösterilebilmektedir. Doğada bu tür birçok olay olmaktadır. Hayvanlar bitkiler insanlar hepimiz yeniden dirilişi hatırlatan örnekler olarak gösterilmekteyiz. Çünkü hepimizin soyunda olan bu çoğalma aslında bizi hiç bitirmeyen örnekler arasına girmektedir. Oldukça fazla şekilde yaşamam bu durum aslında evrenin bir yandan da kendini yaşatma çabasından ileri gelmektedir. Hiçbir bitkinin suyunun bitmemesi adına bunun olması gerekmektedir şeklinde bir yorum yapabiliriz.

Sonraki Ödev:  İnsanların, Yaptıklarından Hesaba Çekileceği Bilincine Sahip Olması Toplumda İyiliklerin Çoğalıp Kötülüklerin Azalmasında Nasıl Bir Rol Oynayabilir?
Sonraki Ödev:  Yukarıdaki Ayetlerden, Dünyada Yapılanların Karşılığı ve Ahiret Konularında Ne Gibi İlkeler Çıkarılabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap