Anasayfa Kitap Cevapları
9 Ekim 2023, 19:09 - Zülal Güneş Yazdı

Yukarıdaki Ayetlerden, Dünyada Yapılanların Karşılığı ve Ahiret Konularında Ne Gibi İlkeler Çıkarılabilir?

Verilen Ayetlerden Yaptıklarımızdan ve Ahiret Hayatı İle İlgili Ne Gibi İlkeler Çıkarabiliriz?

Sonraki Ödev:  İnsanların, Yaptıklarından Hesaba Çekileceği Bilincine Sahip Olması Toplumda İyiliklerin Çoğalıp Kötülüklerin Azalmasında Nasıl Bir Rol Oynayabilir?

Dünyada Yapılanların Karşılığı ve Ahiret Konularında Ne Gibi İlkeler Çıkarılabilir

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 18-19-20-21-22. Cevapları GÜN Yayınları

Ayetlerde söylenenler dünyada yapılan iyiliklerin ne kadar küçük olsa da Allah tarafından eninde sonunda çok büyük bir şekilde ödüllendirileceğini ve Allah tarafından bunların hepsinin görüldüğünü vurgulamaktadır.

Eğer yaptığınız iyilik karşılığında küçücük bir karşılığı olsa da Allah’ın elinde sonunda onu karşınıza çıkaracağını söylemektedir. Böylelikle yaptığımız iyiliklerin daha fazla çoğaldığını ve kötülüklerin daha fazla azaldığını görebilmemiz mümkündür. Bunun karşılığında kötülük yapan insanların kötülüklerinin aynı şekilde karşılarına çıkacağımı bu dünyada olmasa bile ahiret hayatında bu kötülüklerin cezasını çekeceğini vurgulamaktadır. Ahirette dünyada yapılan bütün iyilik ve kötülüklerin karşılığını net bir şekilde verileceği açıkça dile getirilmiştir. İnsanların kötülükten daha çok iyiliğe yöneltilmesinin ve iyilik yapan herkesin karşılığının 10 katı olarak daha fazla alacağını söylemektedir.

Sonraki Ödev:  Mahşerde Toplanmak İfadesi Size Neleri Çağrıştırmaktadır?
Sonraki Ödev:  Doğada, Yeniden Dirilişi Hatırlatan Başka Ne Gibi Örnekler Yer Alır?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap