Anasayfa Kitap Cevapları
27 Nisan 2023, 23:40 - Mehmet Yazdı

Okyanus Deyince Aklınıza Neler Geliyor?

Okyanus Deyince Aklınıza Neler Geliyor? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Ülkemizi Çevreleyen Denizler Hangileridir?

Okyanus Deyince Aklınıza Neler Geliyor

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 158-159-160-161. Cevapları MEB Yayınları

Yeryüzünün dörtte üçü sularla kaplıdır. Karalar üzerinde bulunmakta olan sular göller ve akarsular olarak bilinmektedir. Karalar arasındaki birikintiler de denizleri oluşturmaktadır.

Okyanus ise kıtaları birbirinden ayıran sulardır. Okyanus deyince akla ilk gelen uçsuz bucaksız bir görünüm ve burada yaşayan binlerce canlıdır. Denizlerden daha büyük olan okyanuslar sonsuz maviliği ile hem ürkütücü hem de büyüleyici bir özelliktedir. İnsana inanılmaz bir derinlik vererek aslında suyun önünde durulamayacağı izlenimi yaşatmaktadır. Dünyada üç adet okyanus bulunmakta ve bunlar Büyük Okyanus, Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusu olarak bilinmektedir. Okyanuslarda yer alan akıntılar ise şehrin ılık ya da soğuk olmasını belirlemektedir.

Sonraki Ödev:  Efsane Nedir? Bölgenize Ait Bir Efsaneyi Araştırıp Dosya Kağıdına Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.