Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:36 - Mehmet Yazdı

Geçmişten günümüze değişerek gelebilmiş oyuncaklara ve çocuk oyunlarına başka hangi örnekleri verebilirsiniz?

Geçmişten Günümüze Değişerek Gelebilmiş Oyuncaklara ve Çocuk Oyunlarına Örnekler.

Sonraki Ödev:  Geleneksel çocuk oyunlarımızdan hangilerini biliyorsunuz?

Topaç çeviren çocuklar

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 44-45-46-47-48. Cevapları Tuna yayınları

Geleneksel oyunların yerini hiçbir şeyin tutmadığı günümüzde pek çok oyun yerlerini yenilerine bırakmaktadır. Geçmişten bu güne kadar farklı değişimlerden geçen oyunlar ve oyuncaklardan bazıları topaç yerini beybilede, dokuztaş yerine monopoly, bez bebekleri n yerini plastik bebekler almıştır.

Ayrıca tahta arabaların yerine teknolojinin gelişmesi ile uzaktan kumandalı arabalar kullanılmaktadır. Çocukların en lüks oyuncağı olan tahtadan atlar ve arabalarının yerine de bisikletler bulunmaktadır. Bilgisayar ve akıllı telefon ya da tablet kullanımının artması ile çocuklar değişime uğrayan oyun ya da oyuncakların bile farkında olmuyorlar. Gelişim yönünden olumsuz olarak etkilenmelerine neden olan internet kullanımı planlı olmalıdır.

Sonraki Ödev:  Evde, okulda veya sokakta arkadaşlarınızla birlikte en fazla oynamak istediğiniz geleneksel çocuk oyunu hangisidir?
Sonraki Ödev:  Geleneksel çocuk oyunlarını günümüzdeki oyunlarla karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.