Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:36 - Mehmet Yazdı

Geleneksel çocuk oyunlarını günümüzdeki oyunlarla karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz?

Geleneksel Çocuk Oyunlarını Günümüzdeki Oyunlarla Karşılaştırdığınızda Neler Söyleyebilirsiniz? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Evde, okulda veya sokakta arkadaşlarınızla birlikte en fazla oynamak istediğiniz geleneksel çocuk oyunu hangisidir?

Çekmeli topaç çeviren çocuklar

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 44-45-46-47-48. Cevapları Tuna yayınları

Geçmiş dönemlerde bulunan geleneksel oyunlar çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimleri bakımından son derece önemli bir yere sahip olmaktadırlar. Ancak günümüzde yer alan tüm yeni ve teknolojik oyunlar çocukların kendi iç dünyalarında yaşamalarına ve asosyal bir kişiliğe sahip olmalarına neden olmaktadır.

Aile yapısının tam olarak oturmasına da yardımcı olan geleneksel oyunların yeni nesle aktarılması çocukların gelişimleri yönünden de etkili bir yere sahiptir. Geleneksel oyunlar çocukların toplu olarak oyun oynamalarını sağladığı için birbirleri ile kaynaşmalarını ve daha verimli bir şekilde öğrenmeleri sağlanmış olacaktır. Hem aile için hem de toplum için çocukların gelişimi için geleneksel oyunlara daha fazla önem verilmelidir.

Sonraki Ödev:  Geleneksel çocuk oyunlarımızdan hangilerini biliyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Geçmişten günümüze değişerek gelebilmiş oyuncaklara ve çocuk oyunlarına başka hangi örnekleri verebilirsiniz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.